Распоред богослужења

РАСПОДЕРД БОГОСЛУЖЕЊА ЗА ВАСКРС

07.04. КАСЕЛ, БЛАГОВЕСТИ, Света Литургија у 09:00 часова

08.04. ЛИПШТАТ, ЛАЗАРЕВА СУБОТА ВРБИЦА, Света Литургија у 09:30 часова

08.04. КАСЕЛ, ЛАЗАРЕВА СУБОТА ВРБИЦА, вечерња служба у 18:00 часова

09.04. КАСЕЛ, УЛАЗАК ХРИСТОВ У ЈЕРУСАЛИМ, ЦВЕТИ, Света Литургија у 10:00

13.04. КАСЕЛ, ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК, Света Литургија у 09:00 часова

13.04. КАСЕЛ, ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК, вечерња служба и читање 12 јеванђеља у 16:00 часова.

13.04. ЛИПШТАТ, ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК, вечерња служба и читање 12 јеванђеља у 20:00 часова.

14.04. КАСЕЛ, ВЕЛИКИ ПЕТАК, вечерња служба (изношње плаштанице и плач Мајке Божије) у 18:00 часова

15.04. КАСЕЛ, ВЕЛИКА СУБОТА, Света Литургија у 09:00 часова

15.04. ГЕТИНГЕН, ВЕЛИКА СУБОТА, вечерња служба читање посланице и освећење јаја 14:00 часова (накнадно ћемо доставити адресу)

15.04. КАСЕЛ, ВЕЛИКА СУБОТА, ВАСКРШЊЕ ЈУТРЕЊЕ, у 23:45 (у поноћ)

16.04. КАСЕЛ, ВАСКРС, СВЕТА ЛИТУРГИЈА У 07:00 часова

16.04. ПАДЕРБОРН, СВЕТА ЛИТУРГИЈА У 10:00 часова

16.04. ЛИПШТАТ, ВАСКРШЊИ КАНОН, читање патријархове посланице и освећење јаја у 11:45

17.04. КАСЕЛ, ДРУГИ ДАН ВАСКРСА, Света Литургија у 09:00 часова

_____________________________________

Raspored Bogosluzenja za Januar

13.01. KASEL, vecernja sluzba u 18:00 casova, i moleban za novu godinu.

14.01. KASEL, SVETI VASILIJE VELIKI, Sveta Liturgija u 10:00 casova

15.01. KASEL, Sveta Liturgija u 10:00 casova

19.01. LIPSTAT, BOGOJAVLJENJE Sveta Liturgija u 09:30 casova, i osvecenje bogojavljenske vode i slavskih kolaca.

19.01. KASEL, BOGOJAVLJENJE, vecernja sluzba u 18:00 casova, i osvecenje bogojavljenske vode.

20.01. KASEL, SVETI JOVAN, Sveta Liturgija u 09:00 casova i osvecenje slavskih kolaca.

_________________________________

Raspored Bogosluzenja za DECEMBAR

10.12. KASEL, vecernja sluzba u 18:00 casova

11.12. LIPSTAT, Sveta Liturgija u 9:30 casova

18.12. KASEL, DETINCI Sveta Liturgija u 10:00 casova

19.12. KASEL, SVETI NIKOLA, Sveta Liturgija u 09:00 casova

12.12. KASEL, vecernja sluzba u 18:00 casova

24.12. KASEL, vecernja sluzba u 18:00 casova

25.12. KASEL, Sveti Spiridon- MATERICE, Sveta Liturgija u 10:00 casova

_________________________________________________________

Raspored Bogosluzenja za NOVEMBAR

06.11. KASEL Sveta Liturgija u 10:00 casova

07.11. KASEL, vecernja sluzba u 18:00 casova

08.11. KASEL, MITROVDAN, Sveta Liturgija u 10:00 casova

12.11. FULDA, Sveta Liturgija u 10:00 casova

12.11. KASEL, vecernja sluzba u 18:00 casova

13.11. LIPSTAT, Sveta Liturgija u 9:30 casova

13.11. PADERBORN, sluzba u 12:30 casova

19.11. LIPSTAT, PROSLAVA PAROHIJSKE SLAVE-Sv. Stefana Decanskog Mrate vecernja sluzba u 18:00 casova, u nastavku veceri proslava u sali Bürgertreff (Dedinghausen, Hoechte 4)

20.11. KASEL, Sveta Liturgija u 10:00 casova

21.11. KASEL, ARANDJELOVDAN, Sveta Liturgija u 09:00 casova

26.11. KASEL, vecernja sluzba u 18:00 casova

27.11. KASSEL, Sveta Liturgija u 10:00 casova

_______________________________________________

Raspored Bogosluzenja OKTOBAR

02.10. KASEL Sveta Liturgija u 10:00 casova

08.10. ZADUSNICE, LIPSTAT  parastos  u 09:30 casova

08.10. ZADUSNICE, PADERBORN parastos u 12:00 casova

08.10. ZADUSNICE , KASEL parastos u 18:00 casova

09.10. KASEL, Sveta Liturgija u 10:00 casova

15.10. FULDA, Sveta Liturgija u 10:00 casova

15.10. KASEL, vecernja sluzba u 18:00 casova

16.10. KASEL, Sveta Liturgija u 10:00 casova

22.10. KASEL, vecernja sluzba u 18:00 casova

23.10. LIPSTAT, Sveta Liturgija u 9:30 casova

26.10. KASEL, vecernja sluzba u 18:00 casova

27.10. SVETA PETKA, KASEL Sveta Liturgija 09:00

29.10. KASEL, vecernja sluzba u 18:00 casova

30.10. KASEL, Sveta Liturgija u 10:00 casova

30.10. KASEL, vecernja sluzba u 18:00 casova

31.10. SVETI LUKA, KASEL, Sveta Liturgija u 09:00 casova

________________________________________

РАСПОДЕР БОГОСЛУЖЕЊА

28.05. субота, Вечерња служба у Каселу у 18:00 часова.

29.05. недеља (Самарјанке), Света Литургија у Каселу у 10:00 часова.

03.06. петак, Свети цар Константин и Царица Јелена Света Литургија у Каселу у   09:00 часова.

04.06. субота, вечерња служба у Каселу у 18:00 часова.

05.06. недеља (Слепог), Света Литургија у Липштату у 10:00 часова.

09.06. четвртак, ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ-СПАСОВДАН, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова.

11.06. субота, Света Литургија у Фулди у 10:00 часова.

12.06. недеља (Светих Отаца), Света Литургија у Каселу у 10:00 часова.

18.06. субота ЗАДУШНИЦЕ, Света Литургија и парастос у Липштату у 9:30 часова.

18.06. субота ЗАДУШНИЦЕ, парастос у Падерборну 14:00 часова.

18.06. субота ЗАДУШНИЦЕ, вечерња служба и парастос у Каселу у 18:00 часова.

19.06. недеља, СИЛАЗАК СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ, ДУХОВИ – ТРОЈИЦЕ – ПЕДЕСЕТНИЦА Света Литургија у Каселу у 10:00 часова.

20.06. понедељак, ДУХОВСКИ ПОНЕДЕЉАК Света Литургија у Каселу у 10:00 часова.

25.06. субота, Вечерња служба у Каселу у 18:00 часова.

26.06. недеља, ПРОСЛАВА ВИДОВДАНА – СЛАВА ХРАМА И ПАРОХИЈЕ У КАСЕЛУ, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова.

28.06. уторак, Свети Кнез Лазар – Видовдан Света Литургија у Каселу у 09:00 часова.

__________________________________

ВАСКРШЊИ РАСПОРЕД БОГОСЛУЖЕЊА

28. 04. ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК, Света Литургија у Каселу у 09:00 часова,

28. 04. ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК, вечерња служба (читање 12 Јеванђеља) у Каселу у 18:00 часова,

29. 04. ВЕЛИКИ ПЕТАК, вечерња служба (изношење плаштанице и плач Мајке Божије) у Каселу у 18:00 часова,

30.04. ВЕЛИКА СУБОТА, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова

30.04. ВЕЛИКА СУБОТА, Васкршње јутрење у Каселу у 23:45 (у поноћ)

01.05. ВАСКРС, Света Литургија у Каселу у 07:00 часова

01.05. ВАСКРС, Служба у Липштату у 9:30 часова

01.05. ВАСКРС, Служба у Падерборну у 11:00 часова

03.05.  Трећи дан Васкрса Света Литургија у Каселу у 09:00 часова

_______________________________________________________________

Распоред Богослужења у парохији Каселској

06. фебруар 18:00 вечерња служба у Каселу

07. фебруар 10:00 Света Литургија у КАСЕЛУ

12. фебруар 10:00 СВЕТА ТРИ ЈЕРАРХА Света Литургија у КАСЕЛУ

14. фебруар 10:00 Света Литургија у Падерборну

14. фебруар 18:00 вечерња служба у Каселу (уочи Сретења)

15. фебруар 10:00 СРЕТЕЊЕ ГОСПОДЊЕ Света Литургија у Каселу

20. фебруар 18:00 вечерња служба у Каселу

21. фебруар 10:00 Света Литургија у Каселу

27. фебруар 10:00 Света Литургија у ФУЛДИ

27. фебруар 18:00 вечерња служба у Каселу

28. фебруар 10:00 Света Литургија у Каселу

__________________________________________________

18. januar 18:00 KRSTOVDAN večernja sluzba u Kaselu

19. januar 10:00h BOGOJAVLJENJE Sveta Liturgija i osvećenje vode u LIPSTATU

19. januar 13:00h BOGOJAVLJENJE osvećenje vode u Paderbornu

19. januar 18:00h BOGOJAVLJENJE   večernja sluzba i osvećenje vode u KASELU

20. januar 10:00h SVETI JOVAN KRSTITELJ-JOVANJDAN  Sveta Liturgija u KASELU

________________________________________

RASPORED BOGOSLUZENJA ZA BOŽIĆ 2016.

02. januar 09:30h SVETA LITURGAIJA SA PRIČEŠĆEM U LIPŠTATU

03. januar 10:00h OCI (dan posvecen svim očevima) SVETA LITURGIJA U KASELU

06. januara u 14:00h VECERNJA SLUZBA PALJENJE BADNJAKA U PADERBORNU

06. januara u 16:00h VECERNJA SLUZBA PALJENJE BADNJAKA U LIPSTATU

06. januara u 19:00h VECERNJA SLUZBA PALJENJE BADNJAKA U KASELU

07. januara u 08:00h B O Ž I Ć  SVETA LITURGIJA U KASELU
08. januara u 9:00h DRUGI DAN BOŽIĆA SVETA LITURGIJA U KASELU
09. januara u 9:00h SVETI STEFAN-TREĆI DAN BOŽIĆA SVETA LITURGIJA U KASELU

_______________________________________________

Распоред Богослужења 2015.

Децембар

06.12.2015. Недеља, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова

12.12.2015. Субота, Света Литургија Фулди у 09:00 часова

12.12.2015. Субота, вечерња служба у Каселу 18:00

13.12.2015. Недеља, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова

18.12.2015. Петак, вечерња служба (уочи светог Николе) у Липштату 18:00 часова, и сечење славских колача

19.12.2015. Субота, СВЕТИ НИКОЛА, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова

20.12.2015. Недеља, Света Литургија у Липштату у 09:30 часова

26.12.2015. Субота, вечерња служба у Каселу 18:00 часова

27.12.2015. Недеља, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова

За службе у Падерборну накнадно ћемо објавити термине!

__________________________________

Распоред Богослужења 2015.

Октобар и Новембар

24.10.2015. Субота , вечерња служба у Каселу 18:00 часова

25.10.2015. Недеља, Света Литургија Липштату у 11:00 часова

25.10.2015. Недеља, вечерња служба у Падерборну у 15:00 часова

26.10.2015. Понедељак, вечерња служба (уочи свете Петке) у Каселу 18:00 часова

27.10.2015. Уторак – света Петка, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова

30.10.2015. Петак, вечерња служба (уочи светог Луке) у Каселу 18:00 часова

31.10.2015. Субота – Лучиндан, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова

01.11.2015. Недеља, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова

07.11.2015. Субота – Задушнице, Света Литургија Липштату у 9:30 часова, у наставку парастос

07.11.2015. Субота – Задушнице,  парастос у Падерборну у 13:00 часова

07.11.2015 Субота – Задушнице, вечерња служба и парастос у Каселу 18:00 часова

08.11.2015. Недеља – Митровдан, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова

14.11.2015. Субота, Света Литургија у Фулди у 09:00 часова

15.11.2015. Недеља, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова

21.11.2015. Недеља – Аранђеловдан, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова

21.11.2015. Субота – Аранђеловдан, вечерња служба у Липштату у 18:00 часова и сечење славског колача, Слава парохије у Липштату.

22.11.2015. Недеља, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова

29.11.2015. Недеља, Света Литургија у Каселу у 10:00 часова